Конституисање Владе Федерације Босне и Херцеговине

Именовање Владе Федерације БиХ потврђено је 31. марта 2015. године на засједању Представничког дома Парламента Федерације БиХ. У овом сазиву Владе ФБиХ дужности су преузели: премијер - Фадил НОВАЛИЋ, замјеница премијера и министрица финансија Јелка МИЛИЋЕВИЋ, замјеник премијера и министар трговине - Александар РЕМЕТИЋ, министар унутрашњих послова - Аљоша ЧАМПАРА, министар правде - Мато ЈОЗИЋ, министар енергије, рударства и индустрије - Реуф БАЈРОВИЋ, министар промета и комуникација - Денис ЛАСИЋ, министар рада и социјалне политике - Милан МАНДИЛОВИЋ, министар расељених особа и избјеглица - Един РАМИЋ, министар за питања бораца и инвалида одбрамбено -ослободилачког рата - Салко БУКВАРЕВИЋ, министар здравства - Вјекослав МАНДИЋ, министрица образовања и науке - Елвира ДИЛБЕРОВИЋ, министрица културе и спорта - Зора ДУЈМОВИЋ, министар просторног уређења- Јосип МАРТИЋ, министар пољопривреде, водопривреде и шумарства - Шемсудин Дедић, министар развоја, подузетништва и обрта - Амир ЗУКИЋ и министрица околиша и туризма - Снјежана СОЛДАТ.

ХРОНОЛОГИЈА ПОПУЊАВАЊА И ИЗМЈЕНА САСТАВА ВЛАДЕ 

  • 31.3.2015. године - Представнички дом Парламента Федерације БиХ потврдио именовање Владе Федерације БиХ
  • 9.4.2015. године - Влада Федерације БиХ је, на основу Рјешења Опћинског суда у Сарајеву од 13.3.2015. године, донијела Рјешење о привременом именовању Драгана Лукача за директора Федералне управе полиције Федералног министарства унутрашњих послова.
  • 15.6.2015. године - Предсједник ФБиХ Маринко Чавара донио Одлуку о прихватању оставке федералног министра енергије, рударства и индустрије Реуфа Бајровића на основу захтјева који је поднесен 12.6.2015.
  • 15.9.2015. године - Предсједник ФБиХ Маринко Чавара донио Одлуку о прихватању оставке федералне министрице околиша и туризма Сњежане Солдат на основу захтјева који је поднесен 12.6.2015.
  • 28.10.2015. године - Предсједник ФБиХ Маринко Чавара донио Одлуку о прихватању оставке федералног министра трговине Александра Реметића на основу захтјева који је поднесен 12.6.2015.
  • 28.10.2015. године - Предсједник ФБиХ Маринко Чавара донио Одлуку о прихватању оставке федералног министра рада и социјалне политике Милана Мандиловића на основу захтјева који је поднесен 12.6.2015.
  • 28.10.2015. године - Представнички дом Парламента Федерације БиХ потврдио именовање Нермина Џиндића за федералног министра енергије, рударства и индустрије.
  • 28.10.2015. године - Представнички дом Парламента Федерације БиХ потврдио именовање Златана Вујановића за федералног министра трговине.
  • 28.10.2015. године - Представнички дом Парламента Федерације БиХ потврдио именовање Веска Дрљаче за федералног министра рада и социјалне политике.
  • 28.10.2015. године - Представнички дом Парламента Федерације БиХ потврдио именовање Едите Ђапо за федералну министрицу околиша и туризма.


No database selected